Drevo alebo drevotrieska ?

Dôležitou prednosťou dreveného nábytku je jeho zdravotná nezávadnosť.  Zo správne ošetreného masívneho dreva sa neuvoľňujú žiadne formaldehydy a iné látky z lepidiel a lakov. Naopak v drevotrieskových nábytkoch bývajú škodlivé látky často a uvoľňujú sa do prostredia karcinogény. Môžu vyvolať alergie a rôzne ochorenia. Ďalšou nespornou výhodou nábytku z masívu je jeho trvácnosť a dlhovekosť. Kvalitný masívny nábytok vydrží veľa rokov a potom sa dá rôzne renovovať, buď zbrúsiť, moriť alebo prelakovať. Celý článok

Šachový stolík

výška 45cm, šírka 41cm

Tento šachový stolík je vyrobený z exotického dreva iroko. Iroko je africké drevo veľmi odolné voči vode, pliesňam a hmyzu.

Šachovnica je robená metódou intarzie. Intarzia je obraz vytvorený skladaním a lepením dýh rôznych farieb a štruktúr. Každý jeden štvorec šachovnice je vkladaný ručne. Šachovnica je robená z dubovej a bukovej dyhy. Hrúbka dyhy je 0,6mm. Dyha je tenká vrstva dreva, používaná na povrchovú úpravu nábytku. Vyrába sa rezaním kmeňa stromu do špirály,  dá sa rezať rôznymi smermi, čím vzniká zaujímavá kresba dreva.

Spodná polička môže slúžiť na odkladanie nápojov počas hry. Takýto šachový stolík by privítal asi každý muž do svojej obývačky.

Šachové figúrky nie sú súčasťou stolíka.